MNICH - Parafia p.w. św. Stanisława B.M. w Ręcznie

MNICH

WSPÓLNOTY

MNICH = Młodzież Niezwykła i Chrześcijańska to grupa młodzieżowa działająca w naszej parafii od 2008 r. Nazwa została przyjęta w czasie II Parafiady, która odbyła się 6.08.2010 r. Naszym znakiem rozpoznawczym jest maskotka Mnicha, która patronuje wszystkim podjętym przez nas akcjom. Grupa zajmuje się m.in. działalnością charytatywną, oprawą mszy świętej (adoracje młodzieżowe, śpiew), organizacją: parafiady, dnia papieskiego, zaduszek, drogi krzyżowej (ulicami Ręczna), akcji odnowy pomników na cmentarzu.

W czasie naszych spotkań rozważamy fragmenty pisma świętego, oglądamy filmy, prowadzimy rozmowy na tematy, które ubogacają nas wewnętrznie. Wszystkich, którzy chcą działać razem z nami, zapraszamy w każdą sobotę o godzinie 16.00 do salki katechetycznej, znajdującej się przy kościele.

Patronem naszej wspólnoty jest św. Franciszek z Asyżu. A naszym hasłem, słowa będące franciszkańskim pozdrowieniem: POKÓJ I DOBRO