SAKRAMENT EUCHARYSTII - CZYLI I KOMUNIA ŚWIĘTA - Parafia p.w. św. Stanisława B.M. w Ręcznie

SAKRAMENT EUCHARYSTII - CZYLI I KOMUNIA ŚWIĘTA

OGŁOSZENIA > Kancelaria > Sakramenty

Przygotowanie dzieci do I Komunii św. następuje bezpośrednio w 2 klasie szkoły podstawowej, podczas katechezy na którą dzieci uczęszczają w szkole. W tym okresie dzieci oraz ich rodzice zobowiązani są w szczególny sposób do udziału w niedzielnej Mszy świętej o godz. 10.00 oraz październikowych nabożeństwach różańcowych, a w Wielkim Poście w piątki w Drodze Krzyżowej o godz.16.30. Dzieci mają jedno spotkanie w miesiącu w kościele z ks. a rodzice co miesiąc w trzecią niedzielę miesiąca mają katechezę.

Aby dziecko mogło przystąpić do I Komunii Świętej należy przedstawić:
1. Świadectwo chrztu, jeśli sakrament ten został przyjęty, przez dziecko, w innej parafii

2. Winno ukończyć z wynikiem pozytywnym katechezę przygotowującą do sakramentu Pierwszej Komunii świętej.