Historia - Parafia p.w. św. Stanisława B.M. w Ręcznie

O PARAFII > Kaplica w Stobnicy

Historia kaplicy w Stobnicy

Początkowo kaplica mieściła się w małym budynku, który został wyremontowany w latach 1968-1970 za czasów ks. Bronisława Predera. Budynek ten znajdował się na działce Jana Krawczyka - Stobnica Górna przy drodze na Ręczno.
Spełniał dwie funkcje; salki katechetycznej - nauka religii dla dzieci, jak również kaplicy, w której odprawiane były Msze święte. Kaplica ta funkcjonowała przez 16 lat do czasów powstania nowej. Dzięki staraniom ks. Leonarda Zagórskiego, dużej ofiarności i zaangażowania mieszkańców wybudowano nową, dużo większą kaplicę. Została poświęcona przez ks. Bp. Miłosława Kołodziejczyka i oddana do użytku 8 maja 1986 r. Kaplica ta jest p. w. Narodzenia św. Jana Chrziciela.
Uczęszczają do niej na Msze św. i nabożeństwa mieszkańcy Stobnicy, Stobnicy-Piły, Paskrzyna i Brzezia. Mieszkańcy są dumni ze swojej kaplicy.

Opracowanie: Kazimiera Gładysz