Klub HDK - Parafia p.w. św. Stanisława B.M. w Ręcznie

Klub HDK

WSPÓLNOTY

Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi w Ręcznie

Parafialny Klub HDK-PCK powstał w 2009 z inicjatywy młodzieży parafialnej. Podczas pierwszego spotkania wyłoniono 5 osobowy zarząd składający się z:

Prezes: Tobiasz Nowakowski
V-ce: Paweł Bielecki
Skarbnik: Bogusława Przewoźnik
Członek zarządu: Piotr Łukasiński i Małgorzata Woźnica

Opiekun duchowy:
ks. Jerzy Grąbkowski

Klub liczy obecnie 26 osób, jednak jest to liczba niestała ponieważ przyjmowani są nowi członkowie. Głównym celem klubu jest propagowanie idei honorowego dawstwa krwi.  Klub ma na swoim koncie łącznie 7 akcji honorowego krwiodawstwa, podczas których zebrano 64 litry krwi.  Działania Klubu nie ograniczają się jedynie do organizacji akcji krwiodawstwa. W maju 2010r. zorganizowaliśmy konkurs na temat krwi i krwiodawstwa w którym zwyciężyła p. Konarska Emilia. Także w tym dniu odbył się wykład otwarty przeprowadzony przez p. Jana Kazimierczaka na temat honorowego oddawania krwi.
Członkowie naszego klubu biorą czynny udział w imprezach środowiskowych.  06.06. 2010 klub brał udział w Regionowej Spartakiadzie Honorowych Dawców Krwi, która odbywała się w Babach, a 12.12.2010r. wspólnie z innymi klubami uczestniczył w spotkaniu opłatkowym, które odbyło się Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim.